4. a 5. ročník vyrazil do divadla na přestavení (NE)BEZPEČNÁ (KO)MÉDIA

Publikováno: 27. 9. 2022

27. září navštívily všechny třídy 4. a 5. ročníku libeňské divadlo GONG, aby zhlédly zajímavé představení (NE)BEZPEČNÁ (KO)MÉDIA.

Jak nás mohou ovlivnit média, zejména ta sociální? Jak se chovat na sítích bezpečně? Má se věřit úplně všemu, co řeknou v televizi nebo rádiu? Je třeba informace ověřovat? Můžu někomu sdělit své heslo k účtu? A může mi vůbec někdo ukrást profil na sociálních sítích nebo vyluxovat peníze z bankovního účtu? Mnoho otázek, na které už děti, díky divadelnímu představení, znají odpověď.

Představení bylo totiž zaměřené na mediální výchovu, v němž byly srozumitelně a v kostce vysvětleny principy bezpečného chování. Žáci se tak nejen pobavili, ale i vhodným způsobem poučili.

Z divadla GONG: O PŘEDSTAVENÍ (NE)BEZPEČNÁ (KO)MÉDIA

Mediální výchova pro děti a mládež v kyberkostce. V současné době nás všechny obklopuje virtuální svět počítačů, internetu, televize a mobilních telefonů, řídící se svými vlastními zákonitostmi. Nepřeberné množství nejrůznějších sociálních sítí, aplikací a kanálů youtuberů. Tohle všechno by mělo člověku sloužit, pomáhat či ho alespoň pobavit. Někdy však média dokážou nepřipraveným lidem také dost ublížit.

Scénář a režie: Vojtěch Štěpánek
Hrají: Miloš Mazal a Radovan Klučka