Abeceda peněz: Kam se kutálí peníze?

Publikováno: 18. 11. 2022

Jak už z našeho webu víte, tak ve středu 9. listopadu třídy 2.A, 2.B a 2.C vstoupily ověřovacím kvízem do projektu České spořitelny nazvaný Abeceda peněz. Projekt se snaží žáky hravě poučit o finanční matematice. O týden později, tedy 16. listopadu, pak třídy prošly dálší fází tohoto programu. V něm si žáci, jak jinak než prakticky, upevňovali základy finanční gramotnosti. 

Abeceda peněz: Kam se kutálí peníze?

Děti se učily, jak se mají orientovat v obchodě a jak nakupovat - v různých obchodech přiřazovaly ceny ke zboží a určovaly, co je nezbytné pro chod rodiny a co je nadstandard, který není základní potřebou. V jednom úkolu měly děti také zjistit, jak dlouho může trvat, než si rodina ušetří na dovolenou. V dalším prakticky nacvičovaly i cestu do a z práce. V neposlední řadě počítaly různé možnosti šetření. S tím byla spojená i debata, proč je dobré šetřit.

Díky Abecedě peněz žáci získali cenné informace a poznatky, které mohou využít přímo v praxi.