Obrazem: I. celoškolní projektový den

Ve středu 16. října proběhl na škole I. celoškolní projektový den školního roku. Podařilo se v něm propojit témata ekologie, cizí jazyk, kultura a představit projekt Erasmus+. První stupeň se podrobně věnoval třídění odpadu a na základě výsledků jejich práce chceme podpořit třídění odpadu na celé škole. V krčku se tak brzy objeví popelnice, kam budeme nosit vytříděný odpad ze tříd, začneme papírem a plasty. Některé třídy se věnovaly i upcyklaci (přeměnění odpadu v nové produkty).

Deváťáci si slavnostně převzali jazykový certifikát

V pátek 27. září se ve Sportovní hale Kbely za účasti partnerské agentury PARK uskutečnilo slavnostní předávání certifikátů žákům, kteří v červnu ve škole skládali zkoušku z anglického jazyka Key for Schools, Cambridge English Qualifications. Přihlášeno bylo z naší školy zatím nejvíce žáků v historii - 49 a s velkým potěšením můžeme říci, že všichni uspěli. Johanka z 9. C se dokonce dotknula mety nejvyšší - plného počtu 150 bodů, což je opravdu úžasný výkon. Děkujeme vyučujícím AJ a rodičům za podporu. Všem kandidátům gratulujeme!

Naši žáci jako první v republice vyzkoušeli nové bezpečnostně-preventivní programy BESIP & Království železnic

V pátek 13. září 2024 představily světu organizace BESIP a Království železnic nové bezpečnostně-preventivní programy v oblasti bezpečnosti silničního provozu a v oblasti integrovaného záchranného systému. Programy jsou primárně určeny pro 3. až 5. třídy základních škol a právě žáci 5. A a 5. B z naší školy měli na pozvání BESIP tu čest jako první v republice tyto preventivní programy vyzkoušet.

Začátek školního roku ve znamení her a přespání pod širákem

Žáci 4. D se sešli ve čtvrtek 5. září 2024 ve Dřeváku, aby si užili venkovní hry, opékání na ohni i zpívání s kytarou. Skoro všichni pak spali pod širákem a pozorovali oblohu plnou hvězd. Ráno měli společnou snídani, na kterou jim rodiče připravili bábovky, koláče, muffiny, slané šneky a další dobroty. Potom je čekala vědomostní hra "Devadesátka" a hra "Čísla", která byla zaměřená na spolupráci, taktiku a obratnost. Děti si pobyt užily a mají tak v paměti další pěkné zážitky.