AKTUÁLNÍ INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2020/2021

Publikováno: 31. 8. 2020

Vážení rodiče,

zítra nás čeká otevření školy, pro některé žáky to bude po nestandardně dlouhé přestávce. Všichni se snažíme, aby byl provoz školy plynulý, ale zároveň pro naše žáky i učitele bezpečný.

Škola je připravena řídit se Manuálem MŠMT k provozu škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke COVID-19. Tento manuál naleznete v příloze.

V pátek 28. 8. byla Praha zařazena na semaforu do oranžové zóny, která znamená počínající komunitní přenos. Naše škola přijímá tato opatření:

• Žáci, zaměstnanci školy a všichni, kdo se budou pohybovat ve společných prostorách školy, budou mít zakrytá ústa a nos rouškou. Toto opatření se netýká výuky ve třídách, kde děti mohou být bez roušek. Doporučujeme, aby si děti přinesly do školy vždy dvě roušky na den a sáček na jejich uložení.
  • U vstupu do budovy, v každé učebně, v jídelně, před tělocvičnou, před WC jsou k dispozici prostředky k desinfekci rukou v nádobách s dávkovačem.
  • Učitelé zajistí časté a intenzivní větrání učeben.
  • Několikrát denně bude probíhat úklid a dezinfekce povrchů nebo předmětů, které používá větší počet lidí. Denně se provádí důkladný úklid všech místností.
  • Vzhledem k těmto zpřísněným opatřením žádáme rodiče, aby nedoprovázeli své děti do budovy školy (s výjimkou rodičů dětí z prvních tříd). Všechny důležité informace naleznete na webových stránkách školy, nebo vám dotazy zodpoví třídní učitelé. Třídy budou mít také v nejbližších dnech svolané třídní schůzky, o nichž vás budou informovat třídní učitelé vašich tříd.

PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN

Žáci z prvních tříd přicházejí podle původního rozpisu:
1. A v 8:00 h.
1. B + 1. C v 8:10 h.
1. D + 1. E v 8:20 h.

Před školou na ně budou čekat jejich třídní učitelky, které je společně s rodiči odvedou do tříd (v 1. patře nové budovy).  Po skončení první seznamovací hodiny následují třídní schůzky pro rodiče, pro děti je připraven program na školní zahradě, v případě nepříznivého počasí je připravena  varianta ve třídách na staré budově.

• Děti z přípravné třídy mají sraz v 8,00 hodin před budovou školní družiny (vchod z ulice Železnobrodská).
  • Žáci 2. tříd se sejdou v 7,40 hodin před novou budovou školy, kde na ně budou čekat jejich třídní učitelky.
  • Žáci 3. tříd budou samostatně přicházet do svých tříd v době od 7,40 do 8,00 hodin (2. patro nové budovy).

Žáci 4. – 9. tříd vcházejí hlavním vchodem do staré budovy v době od 7,40 do 8 hodin. Třídy jsou rozmístěny následovně:

Přízemí staré budovy (od vchodu):
  1. B, 4. A, 4. C, 4. D, 5. D

1. patro:
  1. D (učebna přírodopisu), 5. C, 5. B, 6. C, 6. B, 5. A, 6. A, 8. C, 7. D, 9. B

2. patro:
  1. C, 9. A, 8. A, 8. B, 7. C, 7. A, 7. B

Zítra se na vaše děti těšíme a přejeme nám všem, aby tento školní rok proběhl bez výrazných omezení a ke vzájemné spokojenosti.