LOGICKÁ OLYMPIÁDA - informace

Publikováno: 5. 3. 2020

I v letošním školním roce si mohou všichni zájemci z naší školy nezávisle na věku vyzkoušet, jak jsou na tom s logickým uvažováním. Stačí se přihlásit do Logické olympiády, úlohy budete řešit v pohodlí svého domova.

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Nejedná se o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. Registrace soutěžících končí 30. září.

Základní kolo proběhne:

pro kategorii A: žáci prvního stupně základních škol  (1. – 5. třída) ve dnech 1. – 7. října 2019

pro kategorii B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 8. - 14. října 2019

Další informace získáte nawww.logickaolympiada.cz.