Logopedická prevence

Publikováno: 5. 3. 2020

Logopedická prevence v ZŠ Kbely

Ráda bych Vás seznámila s novou informací. Od 1.1.2019 bude v naší škole probíhat logopedická prevence v rámci výuky.

Dětí s poruchami komunikace přibývá a určitě by si zasloužily péči. Poruchy řeči     se vyskytují nejenom v nejrůznějších kombinacích ve své platformě, ale i v kombinaci s vadami jiného charakteru.

Čemu se věnuji na logopedické prevenci?

Zrakovému a sluchovému vnímání, orientaci v čase a prostoru, pravolevé orientaci, procvičujeme oslabenou paměť, rozvíjím logické myšlení, početní představy, grafomotoriku, hmatovou percepci a mluvní projev. Do hodin zahrnuji i relaxační techniky. Požívám také názorné pomůcky pro lepší vybavení slov. Do hodin zapojuji Montessori pomůcky, které jsem z velké části sama zpracovala tak, aby byly funkční a děti zaujaly. Za léta praxe jsem získala spoustu pomůcek a ráda je s dětmi využiji. Do lekcí zapojuji také tablet, kde jsou krásně a prakticky zpracovaná logopedická cvičení.

Děti nemají pocit, že se učí, dané úkoly je velmi baví a motivují k další školní práci.

Logopedické hodiny budou probíhat dle rozpisu. Každý žák dostane domu lístek

s časem, kdy bude náprava probíhat. Během školního roku budou dostávat děti cíleně zaměřené logopedické úkoly k domácímu procvičování, bez součinnosti s rodinou nemůže být terapie úspěšná.

Pokud shledám větší logopedický problém doporučím návštěvu Klinického logopeda.

Logopedickou prevenci povede Jolana Kudláčková ( logopedický preventista) ve spolupráci se speciálním pedagogem Mgr. Evou Kulichovou.

Všechny děti, které docházejí na kroužek logohrátek automaticky zařadím do hodin školní logopedické prevence v rámci školy.

Děkuji a moc se těším na spolupráci

Jolana Kudláčková

logopedická prevence