„ Mezi námi děvčaty “ ČAS PROMĚN

Publikováno: 10. 1. 2020

V úterý 21. ledna 2020 proběhne na naší škole přednáška „Mezi námi děvčaty“ ČAS PROMĚN, která je doplňující aktivitou školního vzdělávacího programu.

• vzdělávací oblast: člověk a zdraví
  • vzdělávací obor: výchova ke zdraví
  • vzdělávací obsah oboru: změny v životě člověka a a péče o zdraví

Obsahová náplň plně respektuje nové kurikulární dokumenty MŠMT. Program vychází ze strategie Světové zdravotnické organizace  ZDRAVÍ  21 a pomáhá naplňovat cíle vládního Dlouhodobého programu pro zlepšování zdravotního stavu obyvatelstva ČR.

Program získal doporučující vyjádření MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY (č.j.: sine/97-2)

• KDY? Úterý 21. ledna 2020 | 800- 845
  • KDE? Základní škola Praha - Kbely
  • PRO KOHO? Přednáška je určena žákyním 7. ročníků

Cíle programu „ Mezi námi děvčaty  – Čas proměn:

• umožnit dětem lépe chápat fyzické a psychické změny, kterými budou procházet nebo již procházejí, a uvědomit si, že tyto změny jsou běžnou součástí jejich vývoje
  • umožnit žákům získat ucelené vědomosti o anatomii a fyziologii lidského těla, osvojit si správné pojmenování rozmnožovacího ústrojí a pochopit souvislosti reprodukčního zdraví s budoucími úlohami matky a otce
  • pomoci děvčatům pochopit menstruační cyklus, jako přirozenou součást života ženy - jako projev zdraví
  • nabídnou dívkám možnosti jak v tomto období plném změn posilovat zdravé sebevědomí
  • připravit děvčata na potřebnou změnu hygienických návyků, které souvisí s dospíváním a poskytnout jim informace o výrobcích dámské hygieny a jejich používán

Celkem se od uvedení programu uskutečnilo:

• 12 293 přednášek, které absolvovalo 338 941 dívek,
  • vzdělávací materiály obdrželo dalších 610 826 dívek.

MATERIÁLY, na které se slečny mohou těšit:

PROGRAM PRO DÍVKY 12-13 LET

Brožurka „Vyrůstat LIKEAGIRL“ je pro dívky průvodcem na vzrušující cestě přerodu z dívky v ženu. Pomůže dívkám nahlédnout do zákoutí dospívání z pohledu fyzických i psychických změn. Dozví se, kde to vše začíná, doplní informace o menstruaci – znaku ženskosti, seznámí se se světem dámské hygieny (vložky, intimky). Poodhalí roušku podstaty jejich jedinečné krásy i možností jak posilovat své sebevědomí - jak být zdravá uvnitř i na venek.

SOUČÁSTÍ PROGRAMU JE BALÍČEK:

Brožurka k programu pro dívky „Mezi námi děvčaty“ včetně menstruačního kalendáře

Vzorky hygienických potřeb pro dívky značky Always, Discreet a Tampax

Info letáček pro rodiče