Možný návrat žáků II. stupně do škol

Publikováno: 27. 4. 2021

Vážení rodiče, milí žáci, vážení pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci, čtenáři našich stránek,

v průběhu celého roku vám prostřednictvím:

-  informačního systému Bakaláři,

-  internetových stránek školy a sociální sítě Facebook,

sdílíme nejnovější informace o dění nejen na naší škole, ale také o aktuálním vývoji souvisejícím s uzavíráním škol, formách výuky a následně o možném návratu žáků zpět do školních lavic.

Jinak tomu není ani dnes. Nepřetržitě sledujeme situaci kolem návratu žáků 2. stupně do základních škol. Protože jsme stejně jako rodiče našich žáků rádi s předstihem informováni a připraveni reagovat na rozhodnutí vlády, zasíláme vám sdělení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen „MŠMT“).

Vláda na svém jednání 26. dubna rozhodla, že se od 3. května vrátí v Karlovarském, Královéhradeckém a Plzeňském kraji
rotačně do škol žáci 2. stupňů základních škol. Ve čtvrtek má vláda rozhodnout, zda se od stejného data
vrátí do škol i žáci Středočeského kraje a Prahy.“

(citace MŠMT)

V případě, že by se scénář otevření základních škol pro žáky II. stupně naplnil, nastoupí k prezenční výuce jako první od 3. května 2021 následující třídy:

• 6. A, B, C, D
  • 8. B, C
  • 9. A​
Ostatní třídy 2. stupně se budou vzdělávat distanční formou s podporu on-line výuky dle stávajícího platného rozvrhu.

S přátelským pozdravem a přáním pěkného dne,
Mgr. Bc. Květoslav Přibil, MBA