NAJDI PACHATELE | novou vzdělávací hru jsme umístili do společných prostor školy

Publikováno: 9. 9. 2021

V pondělí 6. září byla v přízemí budovy staré školy instalována detektivní hra "Najdi pachatele." Autorem hry, která je primárně určená pro předmět Výchova k občanství (coby ukázka sociálních vztahů mezi lidmi, ve skupině, otázka etiky, přikázání kodexu nezabiješ, nebo nástin průběhu trestního řízení apod), je pan učitel Dušan Hrazdíra.

Inspiraci v tomto příběhu naleznou pedagogičtí pracovníci i pro další předměty (chemie, fyzika či biologie) a v případě zájmu ji mohou žáci absolvovat v době přestávek.

Hry "Najdi pachatele" se může zúčastnit každý žák, který má rád dobrodružství a nebojí se trochu přemýšlet :)

V čem tato hra spočívá? Na základě indicií nebo-li stop nalezených na místě činu, žáci postupně vyřazují podezřelé osoby až dojdou na samý konec, kde zbude samotný … … …

JAK JE NA TOM TVŮJ TÝM?

NAŠLI JSTE JIŽ TOHO SPRÁVNÉHO PACHATELE?