Návrat žáků II. stupně do škol

Publikováno: 30. 4. 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

jak jsme vás již informovali od pondělí 3. května nastupují v rotačním systému i žáci 2. stupně naší základní školy.

Podmínkou účasti na prezenční výuce je nošení respirátoru nebo zdravotnické roušky a testování antigenním testem.

Na naší škole probíhá testování zdravotnickým personálem.

PŘÍCHODY DO ŠKOLY

sraz před vchodem do jídelny na staré budově

3. května 2021

9. B

9. C

CO JE NUTNÉ K TESTOVÁNÍ:

• Vyplněný souhlas zákonného zástupce (viz příloha), který žák přinese v pondělí do školy
  • Provedená registrace – pro registraci klidněte zde: https://covid-ghc.com/
  • Na souhlas zákonného zástupce uveďte kód, který získáte při registraci

VÝHODA TESTOVÁNÍ ZDRAVOTNÍM PERSONÁLEM

• odborné a bezpečné provedení testu
  • ochrana rodinných příslušníků před případným šířením SARS-CoV-2
  • v případě pozitivního výsledku možnost provedení neinvazivního PCR testu na místě, a to ze slin pod jazykem
  • potvrzení, které přijde na určený kontakt je platné i pro ostatní zařízení, kde je požadováno (např.: nemocnice, návštěvy v domovech seniorů aj.)

V případě, že žák nebude mít souhlas zákonného zástupce, bude se testovat sám antigenním testem pod dohledem pedagogického pracovníka.

Jsme rádi, že se nám i žáci druhého stupně konečně vrací do školy a uděláme všechno pro to, aby návrat byl pro ně příjemný a bez zbytečného stresu. Chápeme, že budou potřebovat čas na adaptaci a podle toho s nimi budeme pracovat.