PAPÍR za PAPÍR

Publikováno: 5. 3. 2020

Vážení rodiče,

naše škola se v tomto školním roce zapojila do projektu „PAPÍR za PAPÍR“.  Projekt představuje jednoduchou ekologickou myšlenku sběru použitého papíru, ze kterého bude mít škola nemalý přínos. Naše škola totiž za sebraný papír obdrží papírenské výrobky z recyklovaného papíru dle potřeby školy.

Princip tohoto projektu je velmi jednoduchý. Váš syn nebo dcera mohou v kterýkoliv den přinést do školy přebytečný papír z Vaší domácnosti (nejen 1x za rok/půlrok).  Sběr papíru je tudíž průběžný, nemusíte doma skladovat balíky papíru a pak je odvážet do školy. Význam projektu spočívá v tom, že děti vidí okamžitý užitek ze sběru papíru a potažmo z jeho recyklace. Více informaci se dozvíte na webové stránce: http://www.papirzapapir.cz.

Ve škole jsou připraveny kontejnery na pravidelný sběr papíru označené logem „PAPÍR za PAPÍR“. Kontejnery jsou umístěny u obou budov školy vždy u vstupní brány.

Co do kontejneru patří:

přečtené a nepotřebné letáky, noviny, časopisy, katalogy, použitý kancelářský papír, knihy bez vazby

Co do kontejneru nepatří:

krabice z lepenky, lepenka (šedá, vlnitá hnědá, potištěná) a ostatní odpad

Předem děkujeme za podporu tohoto projektu.