Páťáci na prohlídce historické budovy Národního divadla

Publikováno: 10. 5. 2024
Projektový den ve čtvrtek 9. května strávili žáci a žákyně ze třídy 5. D s třídní učitelkou Jarmilou Rambouskovou v Národním divadle.

Tentokrát však nenavštívili žádné divadelní představení, ale s velkým štěstím se jim podařilo zarezervovat prohlídku této nádherné historické budovy a mohli si tak projít veškeré prostory doslova od sklepa, kde jsou v podzemí umístěny základní kameny, přes orchestřiště, hlediště, foyer, až po střechu – terasu u trig, která poskytuje překrásný výhled na Pražský hrad a Petřín.

Děti byly uchváceny veškerými prostorami bohatě zdobenými uměleckými díly předních českých umělců a poctivě si dělaly poznámky, aby si získané vědomosti lépe zapamatovaly a utřídily.

A protože jim počasí přálo, prošli si po skončení prohlídky ještě Střelecký ostrov, Kampu a na závěr nemohl chybět Karlův most. ?

Páťáci na prohlídce historické budovy Národního divadla