Páťáci navštívili holešovické planetárium a Maroldovo panorama

Publikováno: 9. 10. 2022

V pátek 7. října vyrazily všechny třídy 5. ročníku vstříc netradičnímu vzdělávání. Žáci navštívili holešovické planetárium, díky kterému se podívali do vesmíru a viděli vzdálené planety "zblízka". Zažili také netradiční pohled na nebe plné hvězd, které jen tak díky světelnému smogu neuvidí. Zašli také do nedalekého Maroldova panoramatu, ve kterém se doslova a do písmene ocitli uprostřed jedné z husitských válek. Viděli tak pozoruhodné dílo českého malíře Luďka Marolda z let 1897–1898 – panoramatický obraz Bitvy u Lipan, která se odehrála 30. května 1434. Se svou výškou 11 m a délkou 95 m je tento unikát největším obrazem dějinné události, který kdy v Čechách vznikl. Panoráma doplňuje i popředí s reálnými předměty navozujícími celkovou iluzi trojrozměrného prostoru. Až budou žáci probírat v přírodovědě vesmír a ve vlastivědě husitské války, děti si věrně vybaví zážitky z tohoto dne.

Páťáci navštívili holešovické planetárium a Maroldovo panorama