Příběhy našich sousedů se vyprávějí už i ve Kbelích, aktivně jsme se zapojili do projektu organizace Post Bellum

Publikováno: 24. 3. 2024

Naší škole se díky podpoře ÚMČ Praha 19 podařilo zapojit do projektu Příběhy našich sousedů. Tento projekt zaštiťuje organizace Post Bellum. Skupina pěti žáků pod vedením učitelky Terezy Kučerové má za sebou už kus práce. Žáci absolvovali workshop "Jak natočit pamětníka", toho společně vybrali, vypracovali rešerši i podrobnou časovou osu. 

Příběhy našich sousedů se vyprávějí už i ve Kbelích, aktivně jsme se zapojili do projektu organizace Post Bellum

Samotné natáčení proběhlo tento týden. Bylo to velmi milé setkání.

"Příběh našich sousedů" nám poodkryje Eva Haniaková. Z hodinového materiálu vznikne přibližně čtyřminutová rozhlasová reportáž a fotbal v ní bude hrát jen okrajovou roli.

Teď nás čeká podrobná práce s nasbíraným materiálem, návštěva Českého rozhlasu a rozhlasový workshop, na němž rozhovor nastříháme do finální reportáže. Na slavnostním zakončení projektu, které proběhne v květnu, se setká všech šest týmu základních škol z okolí, aby se si výsledky své práce vzájemně představily. Těšíme se, že nám projekt přinese řadu zajímavých zkušeností a že se do něj budeme moci zapojit třeba i v příštím roce. Teď nás čeká ještě ale spousta práce.