Přípravy na návrat žáků finalizují | připraveni jsou pedagogičtí pracovníci, zdravotní personál a pomáhali i kbelští hasiči

Publikováno: 10. 4. 2021

Vážení rodiče, milí žáci, vážení pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci, čtenáři našich stránek,

pro mnohé možná nepředstavitelné, nicméně pro náš tým je spolupráce již druhým rokem každodenním procesem, kdy se dokážeme jeden na druhého spolehnout. O tom svědčí i fakt, že přípravy na návrat našich žáků se blíží do úspěšného finále.

Ve čtvrtek 8. 4. 2021 jsme vám v příspěvku TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ „kdo, kdy, jak, kde, proč…“ přehledně shrnuli veškeré důležité informace z manuálů ministerstev školství a zdravotnictví ČR. První krok, jak nabídnout žákům a jejich rodinám se nám stejně jako v příspěvku z 9. 4. 2021 Skupinové konzultace pro žáky 2. stupně od 12. dubna 2021 vydařil a dnes, tj. 10. 4. 2021, kdy přípravy na návrat žáků vrcholí, se hlásíme s nejaktuálnějšími a věřím, že pro mnohé z vás velmi pozitivními zprávami. Pojďme se na ně tedy společně podívat.

Týmy zdravotníků budou používat antigenní testy, které Akademie věd vyhodnotila jako nejspolehlivější.

JAK bude testování probíhat?

• Mobilní týmy ve složení zdravotník a asistent provedou odborné antigenní testování.
  • V případě pozitivního výsledku u antigenního testu, obratem odeberou vzorky pro vyhodnocení PCR metodou

CO se bude dít dále?

• Pro žáky s pozitivním výsledkem po antigenním “samotestování” zajistíme na místě odběr vzorku pro získání potvrzení/vyloučení výsledku antigenního testu metodou PCR do druhého dne. Tzn.: do druhého dne vám dodáme laboratorní výsledky PCR testů pro rychlý návrat všech zasažených z karantény zpět do školy.

VÝHODY pro žáky i rodiče

V případě pozitivního výsledku antigenního testu bude obratem odebrán vzorek pro vyhodnocení PCR testu s výsledkem do druhého dne.

Rodičům tak šetříme čas a případné další kontaktování pediatra, registrace i následnou další  návštěvu střediska a testování žáka PCR metodou.

JAK a KDE zákonní zástupci potvrdí souhlas s odborným testováním?

Všem rodičů byla společně s těmito informacemi zaslána prostřednictvím informačního systému Bakaláři zpráva, ve které naleznou i přílohu Souhlas zákonného zástupce.

Žádáme vás o vyplnění a předání Souhlasu zákonného zástupce žákům, od kterých si je v pondělí 12. 4. 2021 vyberou třídní učitelé, a to ihned po příchodu do školy.

KOLIK celkem škola zaplatila za zdravotní personál?

Komplexní služba: antigenní + PCR testování > vyjde naši školu celkem na 0,00,-Kč. Nacenění testování jsme pro vás připravili k nahlédnutí zde:

DEZINFEKCE PROSTOR ŠKOLY

Ve spolupráci s radnicí Městské části Praha 19 a kbelskými hasiči proběhla dnes 10. 4. 2021 odborná dezinfekce tříd a jídelen v obou budovách naší školy.

Společně se nám  tak opět podařilo zajistit bezpečné prostředí, které již čeká jen na to až v pondělí zasednou do školních lavic.

Jménem pedagogického sboru, který netrpělivě vyhlíží žáky,

Mgr. Bc. Květoslav Přibil, MBA