Školní parlament vyrazil na návštěvu kbelské radnice

Publikováno: 5. 6. 2024
Zástupci našeho školního parlamentu vyrazili 4. června na kbelskou radnici, aby se seznámili s její agendou a osobně pohovořili se starostu a místostarosty.
 
Skupinku 30 žáků, kteří zastupují své kamarády ve školním parlamentu, přivítali radní Radek Petráň a Tomáš Haniak. Žáky provedli po radnici a vysvětlili jim, co všechno úřad řeší a má na starosti. V rámci prohlídky navštívili a krátce pohovořili i s tajemníkem úřadu Josefem Nyklasem, viděli kanceláře místostarostů, starosty a zasedacího sálu. Vrcholem celé návštěvy bylo setkání se starostou Pavlem Žďárským. S ním a s místostarosty žáci žáci vedli skoro hodinovou debatu. Dotazy padaly z nejrůznějších oblastí, od sekání trávy, přes možnost zřízení skate a parkour parku, přivedení tramvaje do Kbel, rozšíření železnice, znovuzavedení retardérů na určitých místech až po gastronomii. Všichni zejména čekali, jak odpoví starosta na otázku, zda podle něho patří, nebo nepatří ananas na pizzu. :-)
 
Závěrem členové Rady MČ Praha 19 ukázali přítomným žákům, co se chystá za velké novinky ve Kbelích. Setkání bylo velice přínosné, jak pro děti, tak pro členy Rady. Spokojenost vládla na obou stranách, protože co může být lepší, než když zástupci radnice vědí, že dětem není lhostejné místo, kde žijí a vyrůstají a o své okolí se zajímají.
Školní parlament vyrazil na návštěvu kbelské radnice