Sportovní úspěchy mladších žáků v basketbalu a ve fotbalu

Publikováno: 30. 4. 2024
? 24. a 26. dubna se naši žáci (zejména ti ze 4. tříd) zúčastnili s učitelem Filipem Houšteckým kvalifikačního turnaje v basketbalu na základní škole v Kunraticích. Žákům se velice dařilo a povedlo se jim vyhrát všechny zápasy, které je čekaly. ? Díky tomu se kvalifikovali do NBA ligy, která se odehraje na podzim. ?

⚽️ Po úspěchu v okresním kole v kategoriích 1. - 3. třídy a 4. - 5. třídy, kde jsme zvítězili, nás čekal další kvalifikační turnaj na McDonald's Cup. Turnaje se odehrály 29. a 30. dubna. V obou případech nás čekali tři soupeři v rámci skupiny, ze které vždy dva nejlepší týmy dostaly pozvánku do krajského finále.
Jak mladším, tak starším žákům se podařilo své skupiny jednoznačně ovládnout, přičemž těm starším dokonce bez ztráty bodu. ?
Oba týmy si tak došly pro vstupenky na krajská finále nejprestižnějšího školního sportovního turnaje v ČR. ⚽️