Testování žáků před přijímacím řízením na střední školy a víceletá gymnázia

Publikováno: 22. 4. 2021

Dobrý den, vážení rodiče,

zasílám vám informace, které se týkají možnosti testování na COVID-19 před příjímacím řízením na střední školy. Cituji manuál MŠMT.

Podmínkou pro umožnění účasti žáka na zkouškách je:  negativní test a žádné příznaky onemocnění COVID-19.  Pro přijímací zkoušky na střední školy platí mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které vyžaduje pro účast na přijímacích zkouškách doložení potvrzení o negativním výsledku testu na COVID19, který není starší 7 dní.

Testování na onemocnění COVID-19 uchazečům o vzdělávání ve střední škole (SŠ), kteří jsou žáky základní školy (ZŠ), má povinnost umožnit ZŠ, ve které se vzdělávají, a to i v případně situace, kdy výuka probíhá distančně. Potvrzení o negativním výsledku je možno získat i z testovacích center.

Naše škola nabízí svým žákům testování zdravotníky a to v následujících termínech:

čtvrtek 29. dubna pro deváté třídy od

09.30 - 9. A
09.45 - 9. B
10.00 - 9. C

Testování bude provedeno ve vymezeném prostoru staré budovy školy a děti se sejdou před vchodem staré budovy, kde je bude očekávat jejich třídní učitel.

pondělí 3. května pro sedmé třídy od

09.30 - 7. A
09.45 - 7. B
10.00 - 7. C
10.15 - 7. D​

​pondělí 3. května pro páté třídy od
09.30 - 5. A
09.45 - 5. B

Testování bude provedeno ve vymezeném prostoru nové budovy školy a děti se sejdou před vchodem budovy, kde je bude očekávat jejich třídní učitel.
​​

Vzhledem k tomu, že zdravotníci jsou v případě pozitivního antigenního testu schopní okamžitě provést i test metodou RT-PCR, budou mít žáci potřebné potvrzení do termínu konání přijímacích zkoušek. Je třeba, aby žáci na toto testování přicházeli s vyplněným souhlasem zákonného zástupce a měli kód, který obdrží při registraci. To se netýká žáků, kteří již registrováni jsou (páté třídy). Vytištěný formulář "Souhlas zákonného zástupce" je možno vyzvednout si na recepci školy.

Květoslav Přibil