Třída 4.D a zástupci školního parlamentu na zkušenou v senátu

Publikováno: 12. 6. 2023

7. a 8. června navštívili žáci 4.D a zástupci školního parlamentu horní komoru Parlamentu České republiky. Kromě prohlídky nádherných prostor Valdštejnského paláce (mimochodem druhého největšího paláce v Praze) měli také možnost debatovat se senátory. Došlo také na prohlídku rozlehlé Valdštejnské zahrady.

Třída 4.D a zástupci školního parlamentu na zkušenou v senátu

Třída 4.D si měla možnost ve středu 7. června společně se zástupkyněmi a třídní učitelkou Jarmilou Rambouskovou a Annou Rezkovou promluvit přímo s předsedou Senátu PČR Milošem Vystrčilem.

Zástupci školního parlamentu ze 4. až 8. tříd společně s jejich doprovodem v podobě ředitelky Evy Kulichové a učitele Martina Nováka pak debatovali přímo se senátorem Davidem Smoljakem, do jehož obvodu Kbely spadají.

Oba senátoři se dětem nadstandardně věnovali, což žáci záhy pozitivně kvitovali. Pochvalu si od žáků také vysloužily průvodkyně, které skupinky historicky zajímavým objektem a s poutavým výkladem provedly.