USNESENÍ Z RADY MČ PRAHA 19 -Výběrové řízení na ředitele/ředitelku ZŠ Kbely

Publikováno: 15. 8. 2022

Ve věci neukončeného konkurzu na ředitele/ku Základní školy Praha Kbely přijala Rada Městské části na svém 122. zasedání dne 26. 7. 2022 toto usnesení:

USNESENÍ Z RADY MČ PRAHA 19 -Výběrové řízení na ředitele/ředitelku ZŠ Kbely

Usnesení č. 987/21/místostar. – Harmonogram konkurzních řízení na pozice ředitelů příspěvkových organizací

S ohledem na pokračování šetření ve věci průběhu konkurzního řízení Oblastním inspektorátem práce a vypořádávání námitek auditu, jejichž výsledky můžeme očekávat až za měsíc a z důvodu zajištění jistoty chodu školy a kontinuity v přípravě ředitele a vedení základní školy na nový školní rok, navrhují místostarostové zrušit stávající konkurzní řízení a vypsat nové. Přestože výrok kontroly Oblastního inspektorátu práce můžeme očekávat v obdobných intencích, jako od MHMP, které uznalo správnost konkurzu, tak hodláme tímto krokem dát záruku klidu vedení školy a řediteli pro přípravu příštího období. Hlavním důvodem je, kromě návaznosti přípravy na nový školní rok, zejména nezpochybnitelnost postupu v konkurzu, který po některých výtkách v podaném podnětu České školní inspekce (např. písemné potvrzení dohodnuté hodiny jednání), tak především i nezpochybnitelnost námitek zákonných náležitostí uchazečů vznesených členy konkurzní komise, jako byly kvalifikační předpoklady a délka praxe. Hodláme tímto krokem připravit nové výběrové řízení na ředitele/ku naší základní školy (kterou bude moci následně vybrat a potvrdit politická reprezentace vzešlá z podzimních voleb). Tímto se bude moci postavení ředitele vzešlého z tohoto konkurzu opírat o důvěru vedení radnice, ale i rodičů a pedagogů bez dohadů a námitek z pochybení.

usnesení: Rada po projednání

souhlasí s návrhem místostarostů a

ruší konkurzní řízení na funkci ředitele/ky Základní školy Praha – Kbely vyhlášené dne 7. 3. 2022 a

ukládá místostarostce připravit konkurzní řízení nové s termínem zahájení říjen 2022.

Rada MČ Praha 19