ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V LOGICKÉ OLYMPIÁDĚ

Publikováno: 12. 10. 2023

Letošního základního kola Logické olympiády se z naší školy zúčastnilo (nebo ještě zúčastní) rekordní počet žáků a žákyň – 131

Rovněž celkový počet registrovaných účastníků Logické olympiády je letos rekordní, poprvé byla pokořena hranice 100 000 zúčastněných – logické úlohy se rozhodlo řešit celkem 101296  z  3986 škol. 

Soutěžící z kategorie A (3. – 5. třída) již mají úlohy základního kola splněné a vyhodnocené. S radostí můžeme oznámit, že dokonce dva žáci z naší školy postoupili do krajského kola. Velká gratulace patří Viktorce Kraus z 5. třídy (té se podařilo zopakovat svůj úspěch z loňska) a Adamu Kozlerovi ze 3. třídy, který vzhledem ke svému věku letos soutěžil poprvé. Budeme vám držet palce v pátek 4. listopadu, kdy se v budově Mensa Gymnázia na Praze 6 utkáte s dalšími více než 50 nejlepšími pražskými řešiteli. O tom, že konkurence byla opravdu veliká, mluví sama čísla – v této kategorii bylo zapojeno 17 243 řešitelů, z toho v Praze 2133

Řešitelé kategorie B – žáci a žákyně 2. stupně své problémové úlohy právě řeší (soutěž byla pro ně bude ukončena 14. 10.) a teď již nezbývá než doufat, že se i někteří starší spolužáci připojí postupem do krajského kola 3. listopadu k Viktorce a Adamovi.  Na výsledky kategorie B si musíme počkat do úterý 18. října. 

Již teď si zaslouží všichni zúčastnění ocenění za odvahu a chuť vyzkoušet si své logické uvažování, máme velkou radost, že počet účastníků z naší školy každým rokem narůstá. 

Vedení ZŠ Praha - Kbely