Vánoční slovo ředitele školy

Publikováno: 13. 1. 2020

Milí žáci, vážení rodiče, kolegové a přátelé školy,

přiblížil se konec roku a již tuto neděli se na adventních věncích rozsvítí i poslední plamínek čtvrté svíčky. Stejně jako první tři i ta poslední má přesně daný význam. Čtvrtá svíčka se jmenuje Láska, zapalujeme ji na čtvrtou, tedy poslední adventní, neboli zlatou neděli.

Poté již zbývají pouhé dva dny, než usedneme ke svátečně prostřeným stolům, naše domovy naplní vůně jehličí, purpury a sladkého cukroví. Ozdobený stromeček se rozzáří stejně jako oči našich dětí, které budou s napětím očekávat splnění i těch nejtajnějších snů. Blíží se Vánoce.

Co na tom, že Vánoce zase asi nebudou bílé, když čekají nás dny volna, odpočinku a v kruzích rodinných radostné chvíle.

Nastává čas bilancování a pro mnohé také čas přemýšlení o budoucnosti. Dovolte mi proto poděkovat všem za spoluvytváření okamžiků, některých zdánlivě nepodstatných, jiných významnějších a nejvíce těch zásadních v životě naší školy a jejím dalším směřování.

Všechny tyto okamžiky ovlivňovaly klima školy, ve kterém mnozí dosáhli na svůj osobní i společný úspěch. Dodržujme a rozvíjejme i v roce následujícím hodnoty naší školy, kterými jsou respekt, spolupráce, smysluplnost, lidská slušnost a profesionalita.

Jménem svým i kolegů přeji všem dobrým lidem klidné vánoční svátky plné zážitků a do nového roku 2020 hodně zdraví a osobních i pracovních úspěchů.

Mgr. Bc. Květoslav Přibil

Vánoční slovo ředitele školy