Žáci 4. A & 7. A mají za sebou první den školy v přírodě v Lázních Libverda

Publikováno: 18. 6. 2024

Děti ze dvou tříd vyrazily do Jizerských hor, aby nasály tamní atmosféru klidu a pohody, kterou tamní Lázně Libverda nabízejí. Za první den stačily děti nejen zmoknout :-), ale užít si i sportovní a dětské hřiště, ochutnat léčivý Kristiánův pramen a lázeňské teplé oplatky, večer si pak někteří žáci aktivně odpočinuli u 18 jamkového minigolfu.

Žáci 4. A & 7. A mají za sebou první den školy v přírodě v Lázních Libverda

V úterý jsme společně vyjeli autobusem do Raspenavy na tamní koupaliště, které jsme měli jenom pro sebe, což bylo super. Kromě toho jsme také navštívili Obří sud nad Libverdou a vyhlídku Libverdské prameny.

Koupliště bylo tak suprové, že jsme tam vyrazili i ve středu, tentokrát vlakem. A opět jsme ho měli jen sami pro sebe. :-) Cestou zpět jsme navštívili známé poutní místo, chrám Navštívení Panny Marie v Hejnicích. Tato stavba je národní kulturní památkou. Večer sedmáci připravili pro čtvrťáky stezku odvahy (bojovku), kterou všichni úspěšně prošli.

Čtvrtek byl náročný den, neboť jsme vyrazili na nejvyšší horu Jizerských hor SMRK (1 124 m. n. m.). Výstup to byl náročný, protože jsme nastoupali přes 700 výškových metrů, ale rozhledna i výhled z ní stál za to. Došli jsme až do Nového Města pod Smrkem, kde jsme kousek nad městem ochutnali, a někteří si i do láhví natočili Novoměstskou přírodní kyselku.