Žáci 8.B a 8.D si vyzkoušeli, co všechno obnáší odběr krve

Publikováno: 16. 3. 2023

Žáci 8. tříd si v týdnu pod vedením paní učitelky Lenky Rapantové připravili hru, kterou si vyrobili při výtvarné výchově a následně si ji zahráli o přírodopisu. Hra byla zaměřena na malý a velký krevní oběh - žáci se stali krvinkami a museli správně proběhnout srdečním systémem. 

Žáci 8.B a 8.D si vyzkoušeli, co všechno obnáší odběr krve

V potaz museli brát, zda zrovna dopravovali okysličenou nebo odkysličenou krev a při výstupu ze srdce museli kyslík směnit za oxid uhličitý a naopak. Na to ve čtvrtek 16. března navázala přednáška o oběhové soustavě a praktická část, při které si děti z 8.B a 8.D vyzkoušely odběr krve z umělé ruky a vše, co je s tím spojené.

Tímto děkujeme paní Lacinové, která si přednášku připravila a hlavně s sebou přivezla materiál, který simuloval pravý odběr krve. ?