Žáci ZŠ Albrechtická úspěšně reprezentovali Kbely

Publikováno: 28. 2. 2022

Na základní škole Albrechtická je v současné době zhruba 1150 žáků od první po devátou třídu a mnoho z nich se věnují ve svém volném čase sportům různého zaměření. 19. února 2022 se ve sportovní hale na Zeleném Pruhu uskutečnilo celorepublikové finále halové soutěže v pozemním hokeji mladších žáků kategorie U12 (do 12 let), kde se oddíl pozemního hokeje TJ Sokol Kbely zúčastnil díky vynikajícímu umístění v Přeboru Prahy, kde získal stříbrné medaile, a rovnou 8 hráčů z 12 členného týmu pochází z naší školy ve Kbelích.

Jmenovitě se jedná o Lukáše Brunnera, Tomáše Weintritta, Radima Boháče, Štěpána Večeřu, Dominika Lauera, Vítka Čermáka, Mikuláše Felta a Adama Kocveldu, kteří svým přístupem, bojovností a vynikajícími výkony téměř sahali po zlatu.

Tím, že se kluci v  Pražském přeboru umístili na druhém místě, vybojovali si možnost hrát celorepublikové finále, kam postupovali první dva z Pražského přeboru (Hradec Králové, TJ Sokol Kbely), a jeden z oblastní soutěže Čechy-venkov. Vzhledem k tomu, že kluby hrající oblastní soutěž jsou zejména ze západu Čech, bylo umožněno Hradci Králové se zúčastnit Pražského přeboru. Ve finále jsme se tedy střetli opět s Hradcem a vítězem z Čech TJ Plzní-Liticemi.

„Hradec jsme sice neporazili, prohráli jsme 0:4, ale předváděná hra našich kluků rozhodně neodpovídala výsledku. Měli jsme tlak, dokonce jsme dali branky, ale pro porušení pravidel nám nebyly uznány. Ve druhém finálovém duelu jsme se střetli s Liticemi. Jsou šikovní, bojovní, otevřeli skóre, ale v konečném výsledku nám výhra 6:2 zajistila druhé místo v celorepublikovém finále, protože Hradec Litice porazil 8:0,“ komentoval finále hlavní trenér a zároveň učitel tělesné výchovu na Základní škole Dušan Hrazdíra.

Je to velký úspěch nejen Kbelského pozemního hokeje, ale rovněž i Základní školy Albrechtická, se kterou oddíl úzce spolupracuje a má v ní nejen široké mládežnické podhoubí, ale i zázemí.