Závěr školního roku patřil také sportovním projektovým dnům

Publikováno: 5. 7. 2024

Ve středu 26. a ve čtvrtek 27. června probíhaly na škole projektové sportovní dny. Děti se zúčastnily turnaje v brännballu. Soutěžily mezi sebou v ročníku, v barvách, které převzaly z loňské olympiády dětí a mládeže. I přes náročnou organizaci, kde byli zapojeni všichni vyučující a 40 tříd, atmosféra byla fantastická. Celá akce vygradovala slavnostním vyhlášením na stupních vítězů.

Na akci spolupracovala také vysoká škola Palestra, její studenti si připravili pro naše žáky aktivity, ve kterých se dozvěděli informace z oblasti zdravé výživy.

Jako vloni, i letos proběhl zápas mezi deváťáky a učiteli. Oproti loňsku tentokrát zvítězili žáci, deváťáci rozdrtili učitele 17:7, což fanoušci v podobě žáků na tribunách bouřlivě ocenili. :-)

Ve stejnou dobu běžely ještě dvě další sportovní akce.

POKOS,  branný závod, kde naši žáci (z 8. D)  obhajovali pohár z loňska a skončili na krásném druhém místě. Na druhé frontě se odehrával letní biatlon, který organizovalo SRPŠ.

O sportovní výkony a zábavu nebyla koncem roku nouze.