ZPRÁVY Z LOGOKROUŽKU

Publikováno: 14. 2. 2020

první pololetí našeho Logokroužku je za námi a zdárně proběhlo všech 16 lekcí. Lekce druhého pololetí se rozběhly minulý týden.

Využíváme tuto příležitost vás seznámit s tím, co jsme za to první pololetí všechno zvládli.

Děti se v našem Logokroužku učily správné výslovnosti. Pracovali jsme podle individuální potřeby na výslovnosti různých hlásek, ale nejčastěji to byly hlásky č, š, ž, s, z, c, l, r, ř. Rozhýbávali jsme rty, jazyk, tváře, děti to krásně zvládly s Pohádkou o jazýčku. Zlepšovali jsme sluchové a zrakové vnímání a paměť. Prováděli cvičení na umění koncentrace a samozřejmě všemožně podporovali rozvoj slovní zásoby. Jako motivace nám sloužily různé hry a hlavně interaktivní televize, na které máme instalovány výukové programy. Na naše snažení se chodí dívat i paní učitelky vašich dětí a my se s nimi potom domlouváme na další spolupráci. Například jim říkáme, co s dětmi právě procvičujeme, co už zvládnou a co po nich mohou v hodinách chtít (třeba, aby si u nich daly pozor na výslovnost určité hlásky).

Rádi bychom vás rodiče přivítali v naší nové učebně logopedie a předvedli vám, co s dětmi děláme. Budete si moct sami vyzkoušet naše cvičení a hry, získáte představu a možná i inspiraci a hlavně se nás budete moct na cokoliv zeptat. Toto setkání bude ve středu 19. února od 16:00 v učebně logopedie.

Naše škola také pořádá 5. března Den otevřených dveří, kdy se můžete zajít podívat nejen do vyučovacích hodin, ale i navštívit lekci Logokroužku.

Přejeme vám krásný den a těšíme se na viděnou 19. února.

Tým Logokroužku:

Květoslav Přibil