Aktuality


17. listopad | Den boje za svobodu a demokracii

17. listopad | Den boje za svobodu a demokracii

Letos je to 31 let od 17. listopadu 1989, který je tučným písmem zapsán v naší historii. Připomeňme si tedy události dne, kdy se společnost vzepřela totalitnímu režimu a odstartovala sametová revoluce. Události, které v Československu po 17. listopadu nabraly rychlý spád, vešly do dějin jako sametová revoluce. Ve skutečnosti se jednalo o postupné předání moci komunistů do rukou… Koho vlastně? Pojďte se seznámit s tím, jak uprostřed turbulencí, které v těch dnech zmítaly polovinou Evropy, v Československu postupně došlo ke konci vlády jedné strany.

18. 11. 2020 OTEVŘEME ŠKOLU pro žáky prvních a druhých tříd

18. 11. 2020 OTEVŘEME ŠKOLU pro žáky prvních a druhých tříd

Ve středu 18. listopadu 2020 se znovu obnovuje prezenční výuka na naší základní škole, která se týká přípravné třídy, prvních a druhých tříd. Ostatní žáci naší školy pokračují  v povinné distanční výuce. Učí se nadále podle platného rozvrhu on-line hodin. Stejně jako na jaře je i teď naší snahou připravit pro děti co nejlepší podmínky tak, aby se ve škole cítily dobře. Samozřejmě však zároveň budeme dodržovat veškerá platná hygienická opatření a řídit se vydanými doporučeními MŠMT. Jsme velmi rádi, že tentokrát nemusíme přistupovat k rozdělování třídních kolektivů, celé třídy se mohou vzdělávat společně a navíc budou děti z jedné třídy společně zůstávat i odpoledne ve školní družině, nebude tedy docházet ke slučování ani prolínání tříd.

Distanční výuka tělesné výchovy

Distanční výuka tělesné výchovy

Ač by se zdálo, že tělesnou výchovu nelze vyučovat na dálku, naši tělocvikáři se maximálně snaží být s dětmi v kontaktu, dávat jim úkoly z tělesné výchovy a podporovat je v pohybové aktivitě, aby jen neseděli u počítače, ale zkusili se hýbat.    Jedním z úkolů, které dostaly některé třídy, bylo, aby žáci podle vzoru natočili pohybový cvik zvaný SEMAFOR a poslali ho zpět ke kontrole. Není to jednoduchý prvek, jak by se na první pohled zdálo; jedna paže je vždy o jednu dobu pozadu (viz video SEMAFOR). Všichni, kdo úkol odevzdali postoupili do 2. levelu distanční výuky tělesné výchovy a měli možnost natočit na oplátku úkol panu učiteli, který se poctivě snažil, aby všechna zadání správně splnil.    Zda se mu to povedlo můžete posoudit na přiloženém videu.   autor textu a videa: Dušan Hrazdíra

28. říjen | Den vzniku samostatného československého státu

28. říjen | Den vzniku samostatného československého státu

KONEC VÁLKY K ukončení války pomohl vstup Spojených států amerických do bojů na straně Velké Británie a Francie. Armády Rakousko-Uherska a Německa spolu se svými spojenci nestačily odrážet útoky posílených vojsk západních spojenců. 1. světová válka skončila v listopadu 1918 porážkou Rakousko-Uherska a Německa. Po skončení války se začalo Rakousko-Uhersko rozpadat. Západní spojenci (Velká Británie, Francie a Spojené státy americké) už v průběhu léta 1918 vyslovili souhlas s rozpadem Rakousko-Uherska. Podobně i čeští politici doma začali usilovat o osamostatnění českých zemí. Profesor Masaryk se dohodl v USA se zástupci Slováků, kteří žili v Americe, na vytvoření společného států Čechů a Slováků. Cesta k samostatnosti byla volná.