Job shadowing, škola Wilhelm-von-Humboldt Gemeinsamschaftschule, Berlin

Michal Podgrabinský, učitel informační technologií

Job shadowing, škola Wilhelm-von-Humboldt Gemeinsamschaftschule, Berlin
21. - 26.4.2024

Byli jsme na Erasmu v Berlíně, kde jsme navštívili německou školu. Bylo to moc fajn. Žáci se tam učili spíše samostatně a projektově. Podařilo se nám nahlédnout do spousty různých hodin, například informatiky, matematiky, přírodních věd a jazyků.

Musím ale uznat, že jsme na tom určitě lépe, co se týče vybavení a pomůcek. Naše laboratoře a technologické zázemí jsou na vyšší úrovni, což nám umožňuje provádět pokročilejší experimenty a projekty. Jinak obsahově byla výuka dost podobná té naší.

Nejlepší pocit jsem měl z našeho týmu, skvělé party a super zážitků. Měli jsme fantastický kolektiv, který spolu skvěle vycházel. Každý večer jsme se scházeli a sdíleli své zážitky z dne, což nás ještě více sblížilo. Zorganizovali jsme také několik společných výletů po Berlíně, navštívili jsme památky, muzea a ochutnali místní kuchyni.

Jedním z nezapomenutelných momentů bylo, když jsme spolupracovali na mezinárodním projektu s místními studenty. Bylo fascinující vidět, jak přistupují k řešení problémů a jak se vzájemně obohacujeme. Tato zkušenost nám všem ukázala, jak je důležitá mezinárodní spolupráce a porozumění.

Celkově byl tento pobyt velmi inspirativní a přinesl nám spoustu nových znalostí a přátelství. Už teď se těšíme na další podobné příležitosti.