Kathrin Hoeftmann, Sybille Dürre, Markus Otto

Publikováno: 10. 10. 2024

škola Wilhelm-von-Humboldt Gemeinsamschaftschule, Berlín

Kathrin Hoeftmann, Sybille Dürre, Markus Otto

Čtvrtek 24.12.24 a pátek 24.9.24 jsme strávili ve škole ve Kbelích/Praha. Ve čtvrtek začal náš den v 8.00 hodin. Všichni učitelé nás velmi vřele přivítali. Měli jsme hodiny dějepisu, němčiny, matematiky a informatiky a získali přehled o IT vybavení. Seděli jsme, účastnili jsme se jednotlivých sekvencí nebo jsme si sami navrhli celou lekci. Cítili jsme, že všichni učitelé, které jsme zažili, byli ke studentům velmi pozorní. Výuka němčiny v malých skupinách žáků byla obzvláště pozitivní. Zde se studenti učili jazyk hravou a metodickou formou. Během polední přestávky jsme si v jídelně dali výborné jídlo. Ve čtvrtek odpoledne jsme zájemcům z řad učitelů představili naši školu. Vzhledem k tomu, že máme velmi neobvyklý koncept, jako je meziročníkové učení do 9. třídy, žádné známky do 9. třídy, zaměření na samostatné učení, projekt výzvy atd., byly tam vytřeštěné oči a mnoho otázek. Během těchto dvou dnů jsme potkali skvělé lidi a vedli jsme dobré, produktivní rozhovory. Děkujeme škole ve Kbelích a děkujeme Erasmovi za umožnění tohoto výměnného pobytu.