Skupinová mobilita dětí – tým EKOLOGIE

Publikováno: 8. 10. 2024

Vedoucí Tereza Jelenová, škola Wilhelm-von-Humboldt-Gemeinschaftsschule, Berlin.

Skupinová mobilita dětí – tým EKOLOGIE

10. - 15. března 2024 vyrazil tým ekologů z 7. a 8. ročníků na zkušenou do Berlína. Po prozkoumání naší ekologické situace na škole a stanovení našich eko cílů, jakými směry chceme naši ekologickou situaci na škole posunout, jsme vyjeli. Dopoledne žáci trávili na partnerské škole, kde jsme pozorovali tamější styly výuky, systém školy a měli možnost se spousty různých hodin se také účastnit. Žáci sami hodnotili jako velmi přínosné a inspirativní podívat se do zahraniční školy a velmi ocenili, že se mohli zapojovat do výuky a procvičit si jazykové znalosti při spolupráci se studenty. Nejzajímavější byly návštěvy předmětů architektura, včelařství a dílny. Žáci aktivně zkoumali i naše ekologické cíle, pro žáky berlínské školy vytvořili dotazník, aby mohli porovnat situaci obou škol. Podařilo se nám nasbírat spoustu inspirace, zejména jejich zkušenosti s jejich začínajícím ekotýmem. Odpoledne žáci objevovali historické ikonické památky města, které jim přiblížili kulturu a život v Německu. Žáci si odvezli spoustu nových poznatků, inspirace a hlavně velkou motivaci pro rozvíjení jejich jazykových dovedností v německém jazyce.