Post Bellum: Projekt Příběhy našich sousedů postoupil do další fáze

POST BELLUM vstoupil do další fáze. S projektem Příběhy našich sousedů jsme minulý týden stříhali rozhlasovou reportáž v nahrávacím studiu WOMBAT, které se nachází v univerzitním kampusu Hybernská na Praze 1. Předcházela tomu důkladná příprava a podrobná práce s více než hodinovým materiálem, z něhož vznikl scénář k reportáži. Nyní dávají žáci všechny materiály dohromady a chystají se na závěrečnou prezentaci. Mimochodem, nahrávání ve studiu zvládly děti na výbornou.

Informativní schůzka ke druhému stupni

Ve středu 24. dubna pořádáme schůzku pro rodiče našich žáků, které zajímají informace ke druhému stupni. Sejdeme se v  17:00 v prostorách jídelny na staré budově.   Představíme vám organizaci výuky, učební plán a předměty, které jsou na druhém stupni nové včetně povinně volitelných předmětů. Dozvíte se nabídku projektů, olympiád, soutěží, zahraničních a sportovních akcí, které pro naše žáky pořádáme. Součástí setkání bude i prohlídka prostor školy. Také budete mít možnost zeptat se nás na vše, co vás k výuce na druhém stupni zajímá.    Těšíme se na setkání  Eva Kulichová

Třída 7.C navštívila a tvořila ve kbelském Ateliéru Vrba

Ve čtvrtek 11. dubna navštívili žáci 7. C s učitelkou výtvarné výchovy Alžbětou Štědrou kbelský Ateliér Vrba. Zúčastnili se v něm grafického semináře. Byli odborně vedení profesionálními grafiky Filipem Trnkou a Dagmar Dolíhalovou, se kterými si vyzkoušeli tisk z výšky - linoryt. Rydly vyryli obrázky do matrice a vytiskli pouze pomocí vlastních rukou, bez stroje. Výsledkem byly krásné obrázky slepotisku, voskové frotáže a samotného linorytu. Grafiky po tisku schly 2 dny, pak si je žáci mohli odnést domů. Všichni si dynamickou akci s chutí užili a rádi by znova do Ateliéru zavítali.

Výtvarná výchova: Oblíbené jídlo ve školní jídelně

Během měsíce března žáci 6.C, 7.C, 7.D, 8.D a 7.A tvořili obrázky na výzdobu školní jídelny na staré budově. Tématem bylo Oblíbené jídlo ve školní jídelně. Žáci se seznámili s vizuálním zobrazením různých typů jídel. Součástí projektu bylo i zamyšlení nad jídlem, které je zdravé. Vedoucí školní jídelny Petra Muselová vybrala z velkého množství obrázků, které teď zkrášlují jídelnu.

Projekt Obejmi hrou uspěl v celorepublikové soutěži Brána k druhým

V pondělí 8. dubna se delegace našich žáků ze 4. až 8. ročníku zúčastnila slavnostního vyhlášení finálových projektů, které se probojovaly do celostátní soutěže Brána k druhým. Reprezentovali projekt #ObejmiHrou. Právem byli oceněni, což můžete sami zhlédnout ve videu, které natočil Tomáš Drahoňovský. Tímto mu velice děkujeme za zaznamenání nezapomenutelných okamžiků našich dětí.

Březnové Obejmi hrou v podání žáků z 5.F a 5.C

Březen a s ním nová parta žáků z 5.F a 5.C v domově seniorů ve Vysočanech. Návštěva proběhla ve středu 20. března, a protože bylo před Velikonocemi, děti s sebou přivezly nejen dobrou náladu a společenské hry, ale také velikonoční přáníčka, která samy vyráběly. Děti si také pro seniory připravily znalostní test o Velikonocích. Soutěžily čtyři týmy, vyhrát mohl ale jen jeden. Vítězný tým, který se nacházel nejblíže pódiu, obdržel výhru v podobě balíčku ovocných čajů a kávy. Na akci děti doprovodili učitelé Tetyana Popovych a Martin Novák.

Příběhy našich sousedů se vyprávějí už i ve Kbelích, aktivně jsme se zapojili do projektu organizace Post Bellum

Naší škole se díky podpoře ÚMČ Praha 19 podařilo zapojit do projektu Příběhy našich sousedů. Tento projekt zaštiťuje organizace Post Bellum. Skupina pěti žáků pod vedením učitelky Terezy Kučerové má za sebou už kus práce. Žáci absolvovali workshop "Jak natočit pamětníka", toho společně vybrali, vypracovali rešerši i podrobnou časovou osu.

Projekt, který propojuje generace, se dostal do finále celorepublikové soutěže Brána k druhým

Projekt OBEJMI HROU, který vznikl na půdě kbelské školy, se dostal do celorepublikového finále 12. ročníku soutěže Brána k druhým. Soutěž vyhlašuje Česká rada dětí a mládeže ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem ČR a hlavním cílem je upozornit a ocenit pozitivní příklady a skutky ve společnosti, na kterých se podílejí děti a mládež do 26 let. Je nám ctí, že porota ocenila další kbelský projekt. Před dvěma lety jsme se dostali do finále i s projektem Obejmi čtením.