Distanční vzdělávání 4.C, organizace výuky

Publikováno: 25. 3. 2020

Milí rodiče,

v období, kdy je škola uzavřena se Vaše děti vzdělávají distančně, tedy na dálku. Komunikačními cestami jsou emaily a webové stránky třídy: sekce >> DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ 2020 <<. Sledujte prosím oba tyto zdroje průběžně.

Online podpora žáků probíhá prostřednictvím aplikace WhatsApp Web, kde žáci komunikují v uzavřené skupině. Konferenční video výuka je realizována aplikací nebo internetovým softwarem od společnosti Microsoft TeamLink. Online výuka je vedena v Google Clasroom, Khan Academy, Matýskovo matematice a Umíme to, vždy v závislosti na předmětové oblasti a aktuálních možnostech žáků.

Ověření znalostí formou klasifikovaných testů je realizováno prostřednictvím Google Forms a známky nadále evidovány v elektronické žákovské. Žákům se specifickými potřebami je k dispozici asistentka pedagoga, se kterou mohou komunikovat v aktuálním čase na chat podpoře žáků nebo individuálně přes aplikaci WhatsApp.

V případě, že žák potřebuje individuální konzultaci či pomoc s přípravou, tiskem a jinou podpůrnou činností související s učebními materiály, kontaktuje emailem třídního učitele. Tištěné materiály k výuce jsou k dispozici na recepci školy, kde si je mohou žáci, kteří doma nemají možnost tisku vyzvednout a to ve všední dny od 9 do 13 h.

GOOGLE CLASROOM - UČEBNA Z POHLEDU ŽÁKA

ZÁPIS POMOCÍ POZVÁNKY

1. Žák obdrží pozvánku e-mailem přímo od učitele daného kurzu.
  2. V pozvánce je uvedené jméno učitele a jméno kurzu, do kterého je zvaný.
  3. Žák klikne na velké tlačítko “Zapsat se” a je přesměrován z e-mailu do konkrétního kurzu v Učebně a stává se jeho studentem.

ÚKOLY  A JEJICH ODEVZDÁNÍ

Ve videu uvidíte:

• Jak vytvořit a odevzdat úkol.
  • Co vše mohu učiteli odevzdat?
  • Jak zrušit odevzdání úkolu, pokud něco potřebuji přepracovat.

KONFERENČNÍ VIDEO VÝUKA TEAMLINK

TeamLink je jedno z nejpokročilejších řešení pro video a webovou konferenci na světě, které umožňuje komukoli spolupracovat s týmy a partnery kdekoli a kdykoli. TeamLink je lepší než Zoom zdarma, bez časového omezení a až 300 účastníků.

• Nejpokročilejší technologie videa v reálném čase na světě s velmi nízkou latencí a křišťálově čistým videem a zvukem.
  • Navrženo pro mobilní a nespolehlivé IP sítě s vysokou odolností vůči ztrátám paketů.
  • Podpora napříč platformami.
  • Sdílení obrazovky s vysokým rozlišením a interakce v reálném čase pro efektivní práci.
  • Globální pokrytí, spojte se s kýmkoli a odkudkoli.
  • Velké schůzky (až 300 účastníků).
  • Nahrávání a přehrávání schůzek.
  • Zdarma ke stažení a zdarma k použití.
  • Snadné použití a jste jen pár kliknutí na zahájení schůzky.

Metoda: Připojení ke schůzce prostřednictvím odkazu pozvánky na schůzku
    • 1. Odkaz žákům bude sdílen třídním učitelem vždy 5 minut před zahájením výuky prostřednictvím chat podpory WhatsApp Web. Časy jednotlivých vyučovacích hodin byly stanoveny dle dotazníkového šetření mezi žáky.
    •
    • Klikněte na odkaz nebo otevřete odkaz pozvánky k přijaté schůzce na webové stránce.

invite.png

• 2. Pokud TeamLink není nainstalován, klikněte na tlačítko "stáhnout" a znovu otevřete odkaz po instalaci aplikace pro vstup do schůzky.

askfordownload.jpegclickdownload.png

• Pokud je nainstalován TeamLink, klikněte na tlačítko "zde" a klikněte na tlačítko "Otevřít TeamLink" v horním vyskakovacím okně pro vstup do schůzky.

askfordownload.jpegopenteamlink.png