Dnešní exkurze do Lemniskáty - Život bez bariér, o.p.s.

Publikováno: 20. 2. 2020

Neopakovatelný den plný nově získaných dovedností, znalostí a přátelství jsme si užili naplno.

Dnešní exkurze do Lemniskáty - Život bez bariér, o.p.s.

Zajímá vás, co jsme se dnes naučili? Ke stažení zde.

Víte proč je třeba sázet stromy?

FOTOGRAFIE Z

DNEŠNÍHO ÚŽASNÉHO DNE

S MAGICKÝM DATEM 20. 02. 2020 k nahlédnutí zde.

NA VLASTNÍ KŮŽI

Po zkušenostech s exkurzemi školáků na jaře 2012 a jejich více než pozitivní zpětné vazbě v roce 2013 byl spuštěn nový program, jehož prostřednictvím bychom rádi našim školákům umožnili setkat se s lidmi s postižením při návštěvě chráněného pracoviště. Naší snahou bude přiblížit takovéto zařízení dětem a za asistence našich klientů jim umožnit vyzkoušet si základní knihvazačskou techniku při vlastnoruční výrobě sešitu. Výrobky si pak děti budou moci odnést domů.

PROPOJUJEME

V dnešní hektické a materiální době mají děti velmi málo příležitostí setkat se s částí našich spoluobyvatel, které naše společnost vymezuje pod nálepkou handicapovaní. Cílem programu Boříme bariéry je propojení chráněného pracoviště s veřejností a zprostředkování takovéhoto setkání ve spojení s kreativní tvorbou za asistence našich klientů. V rámci exkurze v naší dílně děti uvidí, že lidé s postižením dokáží tvořit krásné věci, samostatně pracovat a něco je naučit.

BOŘÍME BARIÉRY

V naší společnosti se často setkáváme se strachem z kontaktu s lidmi s handicapem, ať už je postižení jakékoliv (fyzické, psychické či mentální). Ne každý má příležitost se s osobami s postižením blíže seznámit. Důsledkem je, že lidé se často náhodnému kontaktu s osobami s postižením raději vyhnou. Důvodem je strach z neznámého a v nezanedbatelné míře neinformovanost a nedostatek zkušeností. Osobní zkušenost a setkání s neznámým boří naše hranice, rozpouští náš strach, spojuje nás s ostatními a často nás až nečekaně mnoho obohacuje. Poznáním, že i osoby s postižením jsou lidé jako my, srdeční, se smyslem pro humor a potřebou užitečnosti jejich práce, se vzájemně přibližujeme ke světu bez bariér.

Přiložené soubory ke stažení