Ekovýchovné programy a mimoškolní aktivity v Ekocentru Prales 2020/21

Publikováno: 13. 8. 2020

Plánované aktivity environmentálního vzdělávání v Ekocentru Prales 2020/21. Mezipředmětové vztahy: matematika, český jazyk, přírodověda, výtvarná výchova, tělesná výchova a pracovní činnosti.

V rámci přespání ve Dřeváku se žáci zúčastní ekovýchovného programu Noční život drobných savců. Mají myši opravdu nejraději sýr? Proč žije krtek v podzemí? Nevadí mu, že nic nevidí? A vážně pijí netopýři krev? Budeme si vyprávět o všech těchto tajemných živočiších, kteří se probouzejí až se soumrakem nebo za tmy a sami si vyzkoušíme, jaké to je, když se můžeme spolehnout pouze na svůj sluch nebo čich, stejně jako se spoléhají tato noční zvířata. S pomocí neškodných živochytných pastí se podíváme “na zoubek” některým nočním hlodavcům.

Sebou mějte spacák, karimatku, vhodné oblečení na spaní a večerní aktivity, baterku nebo čelovku, večeři na oheň (špekáček, klobása) a snídani.

zdroj: Ekocentrum Prales - Kbely