Poprvé v historii základních škol proběhl poslední den 1. pololetí šk. roku 2020-21 online...

Publikováno: 28. 1. 2021

Den před podzimními prázdninami - žáci již tradičně přebírají z rukou svých třídních učitelů vysvědčení za I. pololetí školního roku. V tento den vždy netrpělivě vyčkávají na okamžik, kdy se jejich píle nebo naopak lenivost částečně zhmotní a sesumíruje výsledky jejich práce v jednotlivých předmětových oblastech.

Letošní školní rok se však z důvodu vládních opatření, předávání vysvědčení žákům 3. - 9. tříd základních a všech ročníků středních škol nekonalo.

Nebyli bychom však z kbelské školy a tuplem ne z 5.C, kdybychom si tento den i navzdory přetrvávající distanční výuce nedokázali užít.

Také jste již netrpělivý a rádi byste věděli, jak jsme si dnešní den užili? Čtěte s námi dál, shlédněte 24 minutové video a stejně jako my si k tomu připravte popcorn nebo něco dobrého na zub.

„Milý žáci, když už vám nemohu předat dnešní den vysvědčení, tak jsme si pro vás, alespoň připravil video, které je určené pouze této chvíli a jen vašim očím. Tímto souvětím zahájil pan učitel dnešní online výuku a pustil nám video, ve kterém byla vysvědčení každého žáka naší třídy.“

Po skončení jsme si vyslechli soutěžní otázku. „Právě jste shlédli 22 vysvědčení a já věřím, že jste všichni mile překvapení. Pro některé z vás očekávaně pro jiné možná neočekávaně, tak i tak jsou to vysvědčení velmi pěkná. Nicméně se musím zeptat. Byla všechna vysvědčení v pořádku?“ Jako první se přihlásila Zuzu, která správně odhalila vtípek pana učitele. Ten jednomu z našich premiantů v programu malování nahradil jedničku v kolonce angličtiny za dvojku. Cha cha ... Fíkovi se na chvilku, jak se říká zastavilo srdce, ale hned jak z úst pana učitele slyšel gratulaci Zuzu k výhře sedacího míče a na monitoru svého počítače viděl své vysvědčení s jedenácti jedničkami, tak se smál společně s ostatními spolužáky.

Něž jsme přešli k druhému videu, které za chvíli společně shlédneme, nadiktoval nám pan učitel další soutěžní otázky. Poté nás rozdělil do dvou týmu, které přesunul v online prostředí Microsoft Teams do dvou samostatných učeben.

Všechny otázky souvisely s tímto videem a byly zaměřeny na matematické výpočty s logickým uvažováním. My vám to však nyní usnadníme a seznámíme vás rovnou se správnými odpověďmi :)

18 žáků PROSPĚLO S VYZNAMENÁNÍM
PRŮMĚRNÝ PROSPĚCH naší třídy v I. pololetí = 1,23
809 = celkový počet známek za I. pololetí z předmětu Český jazyk
907 = celkový počet známek naší třídy 5. C za I. pololetí z předmětu Matematika
242 = poslední číslo je počet ZNÁMEK na vysvědčení (5 trojek, 41 dvojek a neuvěřitelných 196 jedniček)

Nyní už je tu pro vás připraveno video, které na 390 snímcích > zachycuje naše společné chvíle od října 2019 doposud.

Přejeme vám příjemnou zábavu.