POTVRZENO! TŘÍDA 4. C NOMINOVÁNA NA CENU GRATIAS TIBI

Publikováno: 19. 2. 2020

Gratulujeme a i nadále držíme této partě palce.

POTVRZENO! TŘÍDA 4. C NOMINOVÁNA NA CENU GRATIAS TIBI

Cenu uděluje společnost Člověk v tísni mladým lidem za občanskou aktivitu, která pozitivně ovlivňuje život ve společnosti. Ze všech nominovaných projektů vybere v březnu odborná porota devět finalistů, tři v každé věkové kategorii. Z finalistů vyberou diváci vítěze Ceny České televize. Vyhlášení laureátů tří hlavních věkových kategorií i Ceny České televize se uskuteční během slavnostního večera 20. května ve velkém sále pražského Kina Lucerna.

Na slavnostní večer obdrží  4.C pozvánku.

Dříve byli noční můrou učitelů, dnes myslí na přírodu a lidi, které nepotkalo štěstí, jako mají oni! Žáci prvního stupně, třídy 4. C se nechali inspirovat obnovitelnými zdroji, zohlednili předpokládanou výši procent dobrých nápadů, následné realizace a finální dotažení nových projektů.

A VÝSLEDEK? Pod vedením třídního učitele, který je nominován na odbornou cenu pro pedagogy Global Teacher Prize Czech Republic vytvořili šablonu P.A.P. pro všechny typy tříd, škol, podobných organizací, komunit, ale i jednotlivců, kteří mají chuť pomáhat a budovat zodpovědnou společnost. Smysluplnost a investování energie do cesty, která vás vždy dovede až k vytouženému cíli. Není tedy třeba vymýšlet nové, ale vybrat si a podpořit stávající.

VŠICHNI MÁME STEJNÝ CÍL A TÍM JE POMOCI, PROTO POMOZME PROSTŘEDNICTVÍM ORGANIZACÍ A PROJEKTŮ, KTERÉ UZNÁVAJÍ STEJNÉ HODNOTY JAKO MY.

Projekt P.A.P. - přidej se a pomáhej! se zaměřuje na pomoc nemocným i ohroženým dětem, osamělým seniorům, dále na podporu životního prostředí a nevysvětlitelnému týraní zvířat. Nominace k nahlédnutí zde.

VÝHODY

• Projekt Přidej se a pomáhej je variabilní šablonou, kterou můžete v průběhu doplňovat o nové nápady, spolupráci nebo podporu stávajícím projektům a organizacím.
  • Lze prolnout všemi vzdělávacími oblastmi, kde zároveň plní motivační funkci.
  • Připravuje mladé lidi na reálný život.
  • Nenásilnou a přirozenou cestou učí tolika potřebnému sociálnímu cítění a společenským hodnotám.
  • Pomáhá nejen těm, kteří pomoc potřebují, ale i nám, kteří se pomáhat učíme.
  • Pro realizátory z řad žáků má preventivní charakter.
  • Dává nám možnost vnímat reálný svět, stírat rozdíly, které dnešní mládež vytváří a bourat mezigenerační hranice, které mohou trápit například osamělé seniory.
  • Je pro všechny, kteří tvoří anebo v budoucnu budou tvořit zodpovědnou společnost.

FÁZE PLNĚNÍ

P.A.P. je aktuálně rozložen do dvou fází tak, aby nikterak neohrožoval výuku našich žáků, ale naopak byl nadstavbou rozšiřující všeobecný přehled, hodnoty a dovednosti pro orientaci v reálném životě.

1. první fáze 4. - 5. ročník
  2. druhá fáze projektu 6. - 9. ročník

ZAPOJENÍ

• ŽIVOT BEZ BARIÉR - návštěva, příspěvek formou absolvované exkurze, nová přátelství a možná změna dodavatele sešitů. Nově odběr z chráněných dílen, hurá.
  • ČTENÍ POMÁHÁ - za každou přečtenou knihu je žák odměněn kreditem v hodnotě 50,-Kč ten společně třída věnuje vybrané charitativní sbírce.
  • POMOZME DĚTEM - Kuře pomáhá (znáte z České televize) 22. ročníku se bude konat od 13. dubna do 19. dubna 2020 a my budeme prodávat peříčka, abychom co nejvíce mohli přispět.
  • ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ 13. 5. - prodej a sbírka za účelem finanční pomoci.
  • Veřejné sbírky oblečení, obuvi a hraček.
  • POMÁHÁME TĚM, KTEŘÍ SE NEMOHOU BRÁNIT - podpora a pomoc týraným zvířatům, J.A.Mišánek, z. s. - finanční dar na zakoupení mrkvičky a sena pro týrané koně
  • VLASTNÍ VÝROBA - krmítek, krmelců a budek pro volně žijící divokou zvěř - při projektových dnech a pracovních činnostech.
  • VÝSADBA 22 STROMŮ - za každého žáka ve spolupráci s ekocentrem. Cílem je upozornit na nutnost podpory zdravé přírody, čistého vzduchu a přirozeného prostředí pro zvěř.
  • SPOLEČNÉ AKTIVITY - s domovem seniorů a dětským domovem - společné čtení, dopisování a nová přátelství.
  • Projektový den ŽIJEME BEZPEČNĚ - v tento den se naše třída zúčastní s cílem být vždy připraven - KURZ PRVNÍ POMOCI PRO ŠKOLÁKY.
  • PŘIKRMOVÁNÍ DIVOKÉ ZVĚŘE v zimních měsících, zdobení stromečku divokým zvířátkům ve volné přírodě (každoročně).
  • UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO 2020 (4. 4. a 19. 9.).
  • UČ SE A VYHRAJ - motivace žáků k učení.
  • VODA A KLIMATICKÁ ZMĚNA - podpora účastí třídy (pracovní činnosti) a zapojením celé naší školy.
  • ŠKOLA NA FARMĚ jaro/podzim (přírodověda).

CO NÁM PROJEKT PŘINÁŠÍ?

• nové hodnoty,
  • osobní rozvoj,
  • smysl a motivace vzdělávat se,
  • zodpovědnost,
  • možnost učit se novým dovednostem,
  • být připravený uspět,
  • naučit se dojít k cíli.