Výjimečným dnem se pro 4. C stala středa 3. června 2020

Publikováno: 3. 6. 2020

Jak proběhl den, kdy se prvně sešla celá třída, žáci si užili „společnou“ aktivitu a jak se nám podařilo dodržet pokyny MŠMT v době "koronavirové"? To a ještě více se dozvíte z našeho příspěvku: „Výjimečným dnem se pro 4. C stala středa 3. června 2020.“

Žáci navštěvující školu a účastnící se prezenčních aktivit vyrazili časně ráno s paní učitelkou Míšou, aby připravili dopolední vzdělávací aktivitu pro své distančně vzdělávající se spolužáky.

Druhá skupina, tedy distanční formou vzdělávající se žáci měli sraz na místě určeném o 40 minut později. Na toto místo je doprovodili rodiče.

Nejprve se seznámili dle instrukcí s průběhem vzdělávací aktivity. Pokyny jim na začátku lesoparku ukryli jejich spolužáci. Poté nás již čekala cesta plná dobrodružství a úkolu z matematiky, českého jazyka, vlastivědy, přírodovědy i tělesné výchovy :)

Velká chvíle přichází! Od 10. 3. 2020 nastává vyjímaje každodenní online výuku první okamžik, kdy se naši žáci osobně setkají. Dle manuálů a pokynu však ve vzdálenosti delší dvou metrů.... I tak tyto chvíle dlouho nezapomeneme my ani kolemjdoucí či děti hrající si na lanovém hřišti Havraňáku :) Prostor povykládat si, zasmát se a nabrat sil na cestu zpět jsme si užili v lesoparku. Na levé straně žáci prezenční výuky, na pravé, žáci výuky distanční.

Rozloučení a organizovaný odchod první skupiny zpět do školy.

Ovšem největším zážitkem se stala toaleta pro pejsky. Péťa se smál až se za hlavu popadal a ostatní? ...jak přes kopírák :)

Na závěr už jen poslední hádanka. Kolik kroku jsme za dopoledne ušli? Foto vám napoví.

Velké poděkování patří kolegyním Kateřině Domnosilové, Michaele Stoklasové, vedení školy a rodičům našich žáků, bez kterých bychom dnešní aktivitu nemohli realizovat.

Děkujeme :)