Návštěva obecní knihovny

V pátek 8. října 2021 jsme navštívili společně s ostatními čtvrtými třídami v rámci Týdne knihoven naší obecní knihovnu ve Kbelích. Paní knihovnice zasvětila děti do procesu fungování takové knihovny. Dozvěděly se, jak funguje provoz, jak se řadí a člení knihy, jaké jsou podmínky výpůjčky atp. Díky návštěvě a skvělé prezentaci získala obecní knihovna několik nových čtenářů. :-) Na fotografie z návštěvy a na video TV Kbely se můžete podívat zde: https://skola-kbely.cz/skola/aktuality/tv-kbely-celostatniho-tydne-knihoven-se-zucastnily-i-nase-4-tridy.1219

TV Kbely | celostátního týdne knihoven se zúčastnily i naše 4. třídy

Týden knihoven je největší společnou událostí českých knihoven, která probíhá po celé České republice v první polovině října. Tento největší knihovnický happening každoročně láká na celou řadu společných i dílčích akcí, které se od roku 1996 těší stále větší oblibě veřejnosti i samotných knihovníků. Novým uživatelům nabízí řada knihoven v tomto týdnu bezplatnou registraci a těm stávajícím například mimořádnou amnestii, která promíjí pokuty za opožděné vrácení knih.

FRANCIE | Projektový den jazyků Základní školy Praha - Kbely

Projektové vyučování navazuje na Evropský den jazyků. Vzdělávací obsahy respektují vztahy a souvislosti mezi jednotlivými předměty, globálnost poznávání. Vnitřní integraci stavíme do pozice koncentrace učiva, které vytváří mezipředmětové vztahy v rámci tématu projektového dne. Tím umožňujemežákům chápat skutečnost jako celek, budovat si ucelený obraz okolního světa a poskytujeme prostor pro jednotný pohled na problematiku daného tématu. Zvolená forma integrované výuky využívá mezipředmětových vazeb v obsahuučebních předmětů i propojení teoretických poznatků s praktickými činnostmi žáků.

1106,8 km a 15. místo ze 72 škol je velkým úspěchem

Jistě mnozí z nás zaznamenali, že se v poslední době na ulicích a pěšinkách mezi poli vyrojilo mnoho běžců, kteří si i přes nepřízeň počasí nazuli tu správnou obuv, oblékli se do běžeckého a vzali s sebou dítě školou povinné. Není divu, neboť historicky první ročník Školní výzvy Běhu pro Paměť národa mobilizoval kromě pravidelných účastníků i učitele a žáky základních či středních škol.

TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ „kdo, kdy, jak, kde, proč…“

Vážení rodiče, milí žáci, vážení pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci, čtenáři našich stránek, na základě pokynů, manuálů, metodik a doporučení ministerstev školství a zdravotnictví České republiky jsme se rozhodli zpracovat příspěvek, který má za cíl poskytnout našim čtenářům jednoduchou a přehlednou formou nejen kompletní informace související s návratem žáků do škol od pondělí 12. dubna 2021, ale také odpovědi na případné otázky, které se nám všem zcela určitě honí hlavou.

25. říj

Halloweenský rej masek