Třídní učitel

Lucie Kalčíková

Dopravní výchova ve velkém stylu, žáci 1. stupně si ji užili

V úterý 11. června jsme pro 2., 3. a 4. ročník uspodářali velkolepou dopravní výchovu. Ve škole se nejprve pomocí interaktivních odkazů druháci zaměřili na správné přecházení silnice po přechodu pro chodce i tam, kde přechody nejsou, třeťáci a čtvrťáci na nutnou výbavu kola a správné ježdění po silnicích i cyklostezkách. Žáci 5. ročníku to celé organizovali a fungovali v rolích rozhodčích, časoměřičů nebo obsluhy stanovišť.

Čtvrté třídy vstoupily do další fáze finanční gramotnosti, založí si svůj vlastní podnik

Čtvrté třídy se posunuly ve finanční gramotnosti zase o kus dál. V pondělí 29. ledna 2024 absolvovaly další speciální hodinu. Za pomocí odborníků z Abecedy peněz České spořitelny se zahájil projekt Podnikavá třída. Odborníci předali žákům důležité rady a vysvětlili jim první krůčky k úspěchu. Přejeme jim, aby se všechny podniky vydařily a děti tak získaly další cenné zkušenosti.

Zážitky v ALBI Zážitkovce žáky 4.D nadchly

Dne 25. ledna 2024 třída 4. D vyrazila do Zážitkovky ALBI v Praze na Arbesově náměstí. Cesta byla delší, ale všechno vynahradily zážitky přímo na místě. Přivítala nás usměvavá paní Jitka ve velmi příjemném prostředí ALBI. Vyprávěla nám, jak pan majitel od prodávání pohledů vybudoval velkou firmu. Dozvěděli jsme se, jak vznikají hry, jak se na nich dá vydělávat, co to jsou tantiémy a proč se na hry používají tak velké krabice, když uvnitř některých skoro nic není.

so 29. čer ne 1. zář

Hlavní prázdniny