Noc s Andersenem se i přes obrovskou účast vyvedla

Z noci 31. března na 1. duben se konala v rámci Noci s Andersenem přespávačka ve škole, která navazovala na celoškolní projektový den. Co do počtu žáků byl letošek rekordní, zúčastnila se ho převážná část všech tříd. Organizačně to bylo velice náročné, ale zvládlo se to Některé třídy, jako např. 5.B, 9.B, připravily pro mladší děti divadlo, některé (4.D, 8.D) pohádkové hry. Někteří žáci pomáhali kuchařkám a kuchařům v kuchyni s přípravnou večeře a snídaně. Všichni dohromady si pak akci užili a druhý den odcházeli plni nových zážitků.

Studentské průkazy ISIC na naší škole

Vážení rodiče, vážení žáci, vážené kolegyně a kolegové, rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým žákům, pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům mezinárodní studentské průkazy ISIC, ITIC & ALIVE. Tyto průkazy jsou především identifikačním dokladem, který potvrzuje studium nebo zaměstnání na naší škole, ale rovněž funguje jako mezinárodně uznávaný doklad, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako průkaz využitelný pro tisíce různých slev a výhod v ČR. ISIC, ITIC & ALIVE jsou také neocenitelnou pomůckou při cestování – v zahraničí uznávanou na více než sto dvaceti pěti tisících místech.

Den otevřených dveří

Milé děti, budoucí prvňáčci, vážení rodiče,    zveme vás na Den otevřených dveří, který pro vás chystáme na čtvrtek 9. března 2023 od 16:30 do 19:00 hodin.    Po celé odpoledne budete mít možnost putovat po stopách školy po několika stanovištích, na kterých poznáte prostředí obou budov naší školy, prohlédnete si jednotlivé třídy, vyzkoušíte spoustu aktivit – čtenářských, matematických, jazykových, pohybových, tvořivých, hudebních, navíc uvidíte i chemické a fyzikální pokusy a těšit se můžete také na roboty a 3D tiskárnu.

Vánoční jarmark se blíží, přijměte pozvání

Milí rodiče a přátelé školy,dovolujeme si vás pozvat na vánoční jarmark naší školy. Jarmark proběhne 8. prosince od 17:00 v přízemí staré budovy a v prostorách tělocvičny a jídelny.  Na vánoční jarmark děti připravují výrobky, které si můžete zakoupit, deváťáci přichystají občerstvení a ve venkovním altánu se svátečně naladíme při vystoupení našich dětí.  Těšíme se na vás.Za kolektiv ZŠ Praha-Kbely Eva Kulichová

Newsletter ZŠ Kbely č. 2

Vážení rodiče, žáci, kolegové a přátelé naší školy, v předchozím příspěvku jsem se vám představila a zároveň vás seznámila s vizí, jak chceme školu vést. Nyní vás budu pravidelně informovat o konkrétních krocích, které jsme na škole udělali a také o těch, které nás čekají v příštích dnech. Jsem ráda, že vás mohu ujistit, že situace na škole je stabilní, pedagogický sbor je v plném počtu a můžeme se vrhnout do práce, která nás čeká.

Adaptační kurz 6.A, B, C, D

Šesté třídy v pořádku dorazily na adaptační kurz v Janově nad Nisou. Po bezproblémové cestě autobusem nás čekal skvělý oběd v místním penzionu Artur. Po krátkém poledním klidu nás čekal výlet na nedalekou rozhlednu Kralovka. Cestou po naučné stezce jsme viděli také koně ale i ovce. Na rozhledně jsme viděli celé okolí Lužických hor a krásy podzimních barev. Po večeři každá třída měla svůj program a již se nemůže dočkat dalších společných zážitků v krásném okolí lanoveho centra.