Něco končí, něco začíná.

Milí žáci, vážení rodiče, školní rok 2021/2022 je na svém úplném konci. Po úterní Zahradní slavnosti proběhlo na naší škole poslední zvonění žáků 9. ročníku, které tak uzavřelo první etapu jejich vzdělávání. Ve čtvrtek 30. června si pak děti domů odnesly vysvědčení. Někteří poprvé, jako naši prvňáčci, a někteří naposledy. S našimi deváťaky jsme se rozloučili tradičním slavnostním obědem, který jsme si všichni užili plnými doušky. Po dvou letech distančních manévrů nastal skoro normální rok.  Věříme, že i ten příští rok, který začíná ve čtvrtek 1. září 2022, bude pokud možno klidný a veselý. ..

No Backpack Day i na kbelské škole

Oblíbený celosvětový happening dorazil 5. května také do kbelské základní školy. No Backpack Day, nebo-li po česku Den bez aktovek, je akce, která upozorňuje na miliony dětí po celém světě, které nosí školní pomůcky jen tak v ruce třeba i do několika kilometrů vzdálených míst. Touto symbolickou akcí vyjádřili naši žáci podporu vzdělávání v zemích třetího světa. Děkujeme žákům 9.A, kteří s touto aktivitou přišli a také všem žákům, kteří se do akce zapojili. A v čem všem lze nosit školní pomůcky? To zjistíte z přiloženého videa. :-)

Projekt Obejmi čtením v soutěži Brána k druhým uspěl

❤️ A zase ty Kbely! ❤️   Naše škola zažívá v poslední době úspěchy nejen na poli sportovním, ale také úspěchy na poli zájmového a neformálního vzdělávání. Projekt OBEJMI ČTENÍM se dostal do finále jubilejního 10. ročníku celorepublikové soutěže BRÁNA K DRUHÝM a byl oceněn Národním pedagogickým institutem & Českou radou dětí a mládeže.   Slavnostní předávání cen proběhlo v pondělí 4. května a mimo jiné jsme si naším čtením a povídáním pro domovy seniorů "vyčetli" nejen skvělé finále soutěže, ale také ceny v podobě společenských her a zajímavých knih, které budou věnovány do naší školní družiny. Žáci si nejprve prohlédli Národní technické muzeum, aby následně drželi palce našemu projektu. Povedlo se! :-)   Všem žákům a učitelům, kteří se podíleli na tomto projektu, moc a moc gratulujeme a děkujeme! Poděkování patří také paní Martě Žurkové ze Kbel, která s nápadem v době koronaviru oslovila kbelskou školu a celou dobu nás při on-line čtením doprovázela. Vedení školy od samého počátku projekt podporovalo. Svým nadšením aktivně získalo několik domovů seniorů po celé republice, ve kterých pak kbelští žáci rozdávali radost.

Jste skvělí! Společně pomáháme lidem zasaženým válkou na Ukrajině

Vážení a milí, jste skvělí! 1. března jsme oznámili, že uspořádáme organizovanou sbírku trvanlivých potravin a věcí pro ty, které zasáhla válka na Ukrajině. Uplynylo několik málo dní a první balíčky plné potřeb již dorazily. To je skvělé! Ještě celý týden, až do 11. března, můžete nosit produkty, které jsou nyní nejvíce potřeba:   přílohy: rýže, pohanka, čočka masové a další trvanlivé konzervy kojenecké výživy pleny mycí a prací prostředky   Všechny donesené produkty předáme potravinové bance v Letňanech, která dále zajistí jejich distribuci potřebným. Ještě jednou děkujeme a moc si vážíme toho, že se nebojíte pomáhat. Za to máte naše velké díky. To, co se děje kolem nás, aktivně vnímají i děti. Učitelé s nimi o situaci mluví, když padne dotaz, nebojí se na toto téma zavést diskuzi. Žáci vyjadřují své pocity i pomocí výkresů a výzdoby. Někteří z nich se rozhodli svou výzdobou napřímo podpořit své ukrajinské spolužáky, kteří naši školu navštěvují. Taková podpora je ze strany žáků nádherná. Podívejte se sami, jak se děti se současným děním ve světě vypořádávají.

LÉTO 2022 | Příměstské školní tábory

Příměstský tábor na ZŠ Kbely bude probíhat v rozlehlém areálu školy. Budeme mít k dispozici učebny, kde budeme trávit většinu volného času (svačiny, odpolední klid). Dále se zde budeme věnovat tvůrčím činnostem a společenským hrám. K dispozici budeme mít i venkovní učebnu – altán. Sportovní program bude probíhat na školním hřišti, v tělocvičně či v nedalekém lesoparku. Zázemí je zde ideální.   Pokud nám z důvodu vládních opatření nebude povoleno tábor uspořádat, garantujeme Vám vrácení plné částky.

Skvělé 1. místo v basketbalu

Je to tam! V pátek 11. února se naši žáci z 9. a 8. tříd zúčastnili obvodního kola basketbalového turnaje. Svými výkony dokonce dokázali porazit i sportovně zaměřenou školu FZŠ Chodovická a v konkurenci dalších škol (ZŠ Čakovice, ZŠ Tupolevova a Gymnázia Litoměřická) zaslouženě skončili na 1. místě. Naše sportovce čekají v březnu další zápasy. Zúčastní se totiž Poháru pražských základních škol a víceletých gymnázií – POPRASK.   Gratulujeme a děkujeme našim borcům! Basketbalový tým ZŠ Kbely je složen ze žáků:⛹️‍ Nikola Marková, ⛹️‍ Danny Kalous, ⛹️‍Aleš Kazílek, ⛹️‍Viktor Boháč, ⛹️‍ Jakub Vokál, ⛹️‍ Matěj Karbulka, ⛹️‍ Jakub Vašina, ⛹️‍ Filip Šandera, ⛹️‍ Jakub Bartůněk, ⛹️‍ Edita Srpová a ⛹️‍Vladimír Vrba.

Informace MŠMT ke změnám v mimořádných opatřeních Ministerstva zdravotnictví s účinností od 3. 1. 2022 pro školy

Následující informace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy shrnuje změny platné pro školy a školská zařízení od 3. 1. 2022: základní změny v testování (včetně nových pravidel), jak reagovat při pozitivním antigením testu dítěte či žáka, nový způsob předávání údajů o pozitivních AG testech, informace o dodávce testů na začátku ledna 2022 a mimořádné šetření COVID 6. Popsané změny vycházejí z: mimořádného opatření k testování dětí a žáků ve školách s účinností ode dne 3. ledna 2022 mimořádné opatření k provozu maloobchodu a služeb s účinností od 26. prosince 2021 nošení ochranných prostředků dýchacích cest (účinnost od 14. prosicne 2021, web vlada.cz)