INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023/2024

Vážení rodiče a milí žáci, zahájení nového školního roku proběhne v pondělí 4. září 2023 následovně: Škola bude otevřena od 7:40 hodin, první den budou mít děti jen jednu vyučovací hodinu, nemusí mít tedy přezůvky ani svačinu. Jen upozorňujeme, že všechny děti mají automaticky přihlášené obědy již od 4. 9., pokud je nechtějí, je nutné je odhlásit. Naši noví žáci se musí ke stravování přihlásit a zakoupit si čip. Více informací naleznete v sekci školní jídelna: https://www.skola-kbely.cz/skolni-jidelny

Studentské průkazy ISIC na naší škole

Vážení rodiče, vážení žáci, vážené kolegyně a kolegové, rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým žákům, pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům mezinárodní studentské průkazy ISIC, ITIC & ALIVE. Tyto průkazy jsou především identifikačním dokladem, který potvrzuje studium nebo zaměstnání na naší škole, ale rovněž funguje jako mezinárodně uznávaný doklad, akceptovaný ve 130 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také jako průkaz využitelný pro tisíce různých slev a výhod v ČR. ISIC, ITIC & ALIVE jsou také neocenitelnou pomůckou při cestování – v zahraničí uznávanou na více než sto dvaceti pěti tisících místech.

Den otevřených dveří

Milé děti, budoucí prvňáčci, vážení rodiče,    zveme vás na Den otevřených dveří, který pro vás chystáme na čtvrtek 9. března 2023 od 16:30 do 19:00 hodin.    Po celé odpoledne budete mít možnost putovat po stopách školy po několika stanovištích, na kterých poznáte prostředí obou budov naší školy, prohlédnete si jednotlivé třídy, vyzkoušíte spoustu aktivit – čtenářských, matematických, jazykových, pohybových, tvořivých, hudebních, navíc uvidíte i chemické a fyzikální pokusy a těšit se můžete také na roboty a 3D tiskárnu.

Newsletter ZŠ Kbely č. 2

Vážení rodiče, žáci, kolegové a přátelé naší školy, v předchozím příspěvku jsem se vám představila a zároveň vás seznámila s vizí, jak chceme školu vést. Nyní vás budu pravidelně informovat o konkrétních krocích, které jsme na škole udělali a také o těch, které nás čekají v příštích dnech. Jsem ráda, že vás mohu ujistit, že situace na škole je stabilní, pedagogický sbor je v plném počtu a můžeme se vrhnout do práce, která nás čeká.

Něco končí, něco začíná.

Milí žáci, vážení rodiče, školní rok 2021/2022 je na svém úplném konci. Po úterní Zahradní slavnosti proběhlo na naší škole poslední zvonění žáků 9. ročníku, které tak uzavřelo první etapu jejich vzdělávání. Ve čtvrtek 30. června si pak děti domů odnesly vysvědčení. Někteří poprvé, jako naši prvňáčci, a někteří naposledy. S našimi deváťaky jsme se rozloučili tradičním slavnostním obědem, který jsme si všichni užili plnými doušky. Po dvou letech distančních manévrů nastal skoro normální rok.  Věříme, že i ten příští rok, který začíná ve čtvrtek 1. září 2022, bude pokud možno klidný a veselý. ..

No Backpack Day i na kbelské škole

Oblíbený celosvětový happening dorazil 5. května také do kbelské základní školy. No Backpack Day, nebo-li po česku Den bez aktovek, je akce, která upozorňuje na miliony dětí po celém světě, které nosí školní pomůcky jen tak v ruce třeba i do několika kilometrů vzdálených míst. Touto symbolickou akcí vyjádřili naši žáci podporu vzdělávání v zemích třetího světa. Děkujeme žákům 9.A, kteří s touto aktivitou přišli a také všem žákům, kteří se do akce zapojili. A v čem všem lze nosit školní pomůcky? To zjistíte z přiloženého videa. :-)

LÉTO 2022 | Příměstské školní tábory

Příměstský tábor na ZŠ Kbely bude probíhat v rozlehlém areálu školy. Budeme mít k dispozici učebny, kde budeme trávit většinu volného času (svačiny, odpolední klid). Dále se zde budeme věnovat tvůrčím činnostem a společenským hrám. K dispozici budeme mít i venkovní učebnu – altán. Sportovní program bude probíhat na školním hřišti, v tělocvičně či v nedalekém lesoparku. Zázemí je zde ideální.   Pokud nám z důvodu vládních opatření nebude povoleno tábor uspořádat, garantujeme Vám vrácení plné částky.